| Nooca Muujinta | IPS-TFT-LCD |
| Magaca summada | ARAGTI XIKMAD |
| Cabbirka | 0.96 inji |
| Pixels | 80 × 160 Dhibco |
| Fiiri Jihada | IPS/Bilaash |
| Aagga Firfircoon (AA) | 10.8 × 21.7 mm |
| Cabbirka Guddiga | 13.5 × 27.95 × 1.5 mm |
| Midab | 65K |
| Iftiinka | 400 (Daqiiqo) cd/m² |
| Is-dhexgalka | SPI / MCU |
| Lambarka Biinanka | 13 |
| Darawalka IC | ST7735S |
| Nooca Iftiinka Dambe | 1 LED CHIP-CAD |
| Danab | -0.3~4.6 V |
| Heerkulka Hawlgalka | -20 ~ +70 °C |
| Heerkulka Kaydinta | -30 ~ +80°C |
N096-1608TBBIG11-H13 waa module yar oo IPS ah oo TFT LCD ah oo cabbirkiisu yahay 0.96-inji kaas oo beddeli doona khibradaada muuqaalka. Module-ka bandhigga TFT wuxuu leeyahay qaraar dhan 80 x 160 pixels waxaana loogu talagalay inuu bixiyo sawirro aad u cad oo cajiib ah.
Module-ka bandhigga waxaa ku dhex jira kontoroolka ST7735S IC wuxuuna taageeraa is-dhexgal 4-wire ah oo SPI ah si loo hubiyo isgaarsiin aan kala go 'lahayn oo hufan oo u dhaxaysa shaashadda iyo qalabka. Kala duwanaanshaha danabka sahayda ballaaran (VDD) ee 2.5V ilaa 3.3V wuxuu ka dhigayaa mid la jaan qaadaya noocyo kala duwan oo nidaamyo elektaroonik ah, taasoo bixinaysa dabacsanaan iyo fududayn isticmaal.
Mid ka mid ah sifooyinka ugu muhiimsan ee shaashaddan TFT LCD ee 0.96-inch ah waa guddigeeda IPS (In-Plane Switching). Tiknoolajiyaddani waxay bixisaa xagal daawasho oo ballaaran oo bidix ah: 80 / midig: 80 / sare: 80 / hoose: 80 digrii (caadi ah), taasoo u oggolaanaysa isticmaalayaasha inay ku raaxaystaan muuqaallo cad oo dhalaalaya oo ka imanaya dhinac kasta. Hadday tahay inaad daawanayso fiidiyowyo, aad daawanayso sawirro ama aad ciyaareyso ciyaaro, shaashadu waxay hubinaysaa waayo-aragnimo muuqaal oo heer sare ah.
Iyada oo leh dhalaal module ah oo ah 400 cd/m² iyo saamiga isbarbardhigga oo ah 800, module-kan bandhigga LCD ee TFT wuxuu bixiyaa midabyo hodan ah oo firfircoon si uu macluumaadkaaga u soo nooleeyo. Hadday tahay inaad u isticmaasho codsiyada warshadaha, qalabka elektaroonigga macaamiisha ama qalabka la xidho, bandhiggani wuxuu dammaanad qaadayaa tayada sawirka oo aad u fiican.
N096-1608TBBIG11-H13 aad ayuu ugu habboon yahay codsiyada sida aaladaha la xiran karo, qalabka caafimaadka, sigaarka elektaroonigga ah. Heerkulka hawlgalka ee module-kan waa -20 ℃ ilaa 70 ℃, heerkulka kaydintana waa -30 ℃ ilaa 80 ℃.