| Nooca Muujinta | OLED |
| Magaca summada | ARAGTI XIKMAD |
| Cabbirka | 3.12 inji |
| Pixels | 256 × 64 Dhibco |
| Habka Muujinta | Matrix Dadban |
| Aagga Firfircoon (AA) | 76.78 × 19.18 mm |
| Cabbirka Guddiga | 88 × 27.8 × 2.0 mm |
| Midab | Cad/Buluug/Jaalle |
| Iftiinka | 60 (Daqiiqo) cd/m² |
| Habka Wadista | Sahayda dibadda |
| Is-dhexgalka | SPI-ga Barbar-dhigga/I²C/4-fiilo ah |
| Waajib | 1/64 |
| Lambarka Biinanka | 30 |
| Darawalka IC | SSD1322 |
| Danab | 1.65-3.3 V |
| Miisaanka | TBD |
| Heerkulka Hawlgalka | -40 ~ +85 °C |
| Heerkulka Kaydinta | -40 ~ +85°C |
X312-5664ASWDG01-C30 waa shaashad 3.12” COG Graphic OLED ah, oo laga sameeyay xallinta 256×64 pixels.
Qaybtan bandhigga OLED waxay leedahay cabbirka guud ee 88×27.8×2.0 mm iyo cabbirka AA 76.78×19.18 mm;
Module-kan waxaa ku dhex jira kontoroolka SSD1322 IC; waxaa lagu taageeri karaa is-dhexgalka barbar socda, 4-line SPI, iyo I²C; danabka saadka ee macquulka ah waa 2.5V (qiimaha caadiga ah), 1/64 shaqada wadista.
X312-5664ASWDG01-C30 waa bandhig OLED ah oo qaab-dhismeedka COG ah, module-kan OLED wuxuu ku habboon yahay codsiyada caafimaadka, guddiga xakamaynta, mashiinka is-baaritaanka, mashiinnada tigidhada, mitirrada baarkinka, iwm.
Module-ka OLED wuxuu ku shaqeyn karaa heerkul laga bilaabo -40℃ ilaa +85℃; heerkulka kaydinta wuxuu u dhexeeyaa -40℃ ilaa +85℃.
1. Khafiif ah - Looma baahna iftiin dambe, is-jecel;
2. Xagal daawasho oo ballaaran: Darajada bilaashka ah;
3. Iftiin Sare: 80 cd/m²;
4. Saamiga isbarbardhigga sare (Qolka Madow): 2000:1;
5. Xawaaraha jawaab celinta sare (<2μS);
6. Heerkulka Hawlgalka Ballaaran;
7. Isticmaalka korontada oo hooseeya.
Soo bandhigida shaashadda yar ee OLED ee 3.12-inji ah oo 256x64 dhibcood ah - xal bandhig oo casri ah oo saameyn muuqaal oo heer sare ah ku leh farahaaga.
Iyada oo leh cabbirkeeda yar iyo cufnaanta pixel-ka ee cajiibka ah ee 256x64 dhibcood, module-kan bandhigga OLED wuxuu bixiyaa waayo-aragnimo daawasho oo aan la barbar dhigi karin. Hadday mashaariicdaada xirfadeed u baahan yihiin sawirro qallafsan oo firfircoon ama abuuristaada shaqsiyeed ay u baahan yihiin muuqaallo soo jiidasho leh, bandhiggan waxaa loogu talagalay inuu macluumaadkaaga u qaado meel sare.
Iyada oo ku shaqeysa tignoolajiyada OLED, module-ku wuxuu bixiyaa saxnaan iyo isbarbardhig midab aan la barbar dhigi karin, taasoo hubinaysa in sawir kasta uu si sax ah u soo noolaado. Xallinta sare iyo habaynta pixel-ka cufan waxay abuuraan muuqaallo fiiqan oo faahfaahsan, iyagoo bixinaya caddayn aan la barbar dhigi karin oo kaa dhigi doonta mid aad u yaab badan.
Module-kan bandhigga OLED ma aha oo kaliya inuu bixiyo saameyn muuqaal oo heer sare ah, laakiin sidoo kale wuxuu leeyahay waqti jawaab celin degdeg ah, taasoo ka dhigaysa mid ku habboon waxyaabaha firfircoon iyo kuwa degdega ah. Hadday tahay inaad ciyaareyso ciyaaraha fiidiyowga, daawashada filimada ficillada badan, ama naqshadaynta animations-ka, bandhigani wuxuu si fiican u qaban doonaa daqiiqad kasta, isagoo hubinaya waayo-aragnimo siman oo aan kala go 'lahayn.
Sababo la xiriira qaabkeeda yar, module-ka OLED waa mid aad u kala duwan waxaana lagu dari karaa qalab iyo barnaamijyo kala duwan. Hadday tahay inaad naqshadeynayso qalab la xiran karo oo u baahan shaashad yar, ama badeecad elektaroonig ah oo macaamiisha ah oo yar oo u baahan is-dhexgal muuqaal oo cajiib ah, module-kani waa doorashada ugu habboon.
Inkastoo uu yar yahay, module-kan bandhigga OLED ma waxyeeleeyo cimri dhererka ama isku halaynta. Waxaa laga sameeyay agab tayo sare leh iyo farsamooyin wax soo saar oo horumarsan, shaashadani waxay u adkaysan doontaa imtixaanka waqtiga waxayna bixin doontaa waxqabad joogto ah oo aan cillad lahayn sanadaha soo socda.
Module-kan bandhigga OLED waa mid si fudud loo isticmaali karo loona rakibi karo, sidoo kale wuxuu bixiyaa fursado isku xirnaan dabacsan si loogu daro is-dhexgal aan kala go 'lahayn oo leh qalabka iyo software-ka aad doorbidayso. Module-kani wuxuu leeyahay is-dhexgal isticmaale oo ku habboon horumariyeyaasha xirfadlayaasha ah iyo kuwa hiwaayadda leh labadaba.
Khibrad u yeelo mustaqbalka tignoolajiyada bandhigga adigoo isticmaalaya shaashad yar oo OLED ah oo 3.12-inji ah oo 256x64 dhibcood ah - isku-darka ugu fiican ee muuqaallada sare, farsamada gacanta ee heerka sare ah iyo shaqeynta aan kala go 'lahayn. Cusbooneysii mashaariicdaada, kor u qaad naqshadahaaga oo soo noolee macluumaadkaaga module-kan bandhigga OLED ee heerka sare ah.
(Fiiro gaar ah: Jawaabta la bixiyay waxay ka koobnayd 301 eray.)