| Nooca Muujinta | TFT-LCD |
| Magaca summada | ARAGTI XIKMAD |
| Cabbirka | 1.06 inji |
| Pixels | 96 × 160 Dhibco |
| Fiiri Jihada | IPS/Bilaash |
| Aagga Firfircoon (AA) | 13.824 × 23.04 mm |
| Cabbirka Guddiga | 16.12*29.76*1.69 mm |
| Habaynta midabka | Xariijimaha toosan ee RGB |
| Midab | 65K |
| Iftiinka | 400 (Daqiiqo) cd/m² |
| Is-dhexgalka | 4-ta Khad SPI |
| Lambarka Biinanka | 13 |
| Darawalka IC | GC9107 |
| Nooca Iftiinka Dambe | 1 LED CHIP-CAD |
| Danab | 2.5 ~ 3.3 V |
| Miisaanka | 1.3 g |
| Heerkulka Hawlgalka | -20 ~ +70 °C |
| Heerkulka Kaydinta | -30 ~ +80°C |
N106-1609TBBIG41-H13 waa module bandhig oo 1.06-inji ah oo IPS ah oo leh xagal ballaaran oo TFT-LCD ah.
Guddi yar oo TFT-LCD ah wuxuu leeyahay xallin 96x160 pixels ah, kontoroolka GC9107 ee ku dhex jira IC, wuxuu taageeraa is-dhexgalka SPI ee 4-fiilo leh, kala duwanaanshaha danabka sahayda (VDD) ee 2.5V ~ 3.3V, dhalaalka moduleka ee 400 cd/m², iyo isbarbardhigga 800.
Module-ku waa guddi bandhig oo horumarsan, Tiknoolajiyadiisa IPS-ka ee xagasha ballaaran waxay bixisaa khibrad daawasho oo heer sare ah, midabyo firfircoon iyo sawirro tayo sare leh.
Iyada oo leh cabbir yar iyo iska caabin heerkul oo cajiib ah, guddigu wuxuu ku habboon yahay codsiyo kala duwan, oo ay ku jiraan aaladaha la xiran karo iyo qalabka caafimaadka.
Adeegso N106-1609TBBIG41-H13 si aad u horumariso khibradaada muuqaalka oo aad u aragto awoodda dhabta ah ee tignoolajiyada.
Heerkulka hawlgalka ee module-kan waa -20 ℃ ilaa 70 ℃, heerkulka kaydintana waa -30 ℃ ilaa 80 ℃.
Soo bandhigidda badeecadeenii ugu dambeysay ee hal-abuurka lahayd, shaashad yar oo 96 RGB × 160 dhibcood ah oo TFT LCD ah oo cabbirkeedu yahay 1.06-inji. Badeecadan cajiibka ah waxay soo bandhigaysaa tignoolajiyada casriga ah waxayna bixisaa waayo-aragnimo muuqaal oo aan la barbar dhigi karin. Iyada oo leh cabbirkeeda yar iyo shaqadeeda sare, waxay kacaan ku samaynaysaa sida aan u aragno una falgalno kormeerayaasha.
Shaashadda yar ee TFT LCD ee cabbirka yar ee 1.06-inji ah waxay leedahay xallin sare oo ah 96 RGB × 160 dhibcood, taasoo hubinaysa sawirro cad oo jilicsan. Hadday tahay inaad daawato sawirro, fiidiyowyo ama aad ciyaareyso ciyaaro, faahfaahin kasta waxay soo ifbaxdaa si aad u hesho waayo-aragnimo dhab ah oo xiiso leh. Midabada firfircoon iyo isbarbardhigga fiiqan waxay ku daraan qoto dheer iyo firfircooni macluumaadkaaga, taasoo ka dhigaysa mid farxad leh in la daawado.
Mid ka mid ah sifooyinka ugu fiican ee module-kan bandhigga ah waa cabbirkiisa yar. Waxay cabbirkeedu yahay 1.06 inji oo keliya, taasoo ka dhigaysa mid ku habboon aaladaha is haysta sida saacadaha casriga ah, raadraaca jimicsiga, iyo aaladaha IoT. Hadda waxaad ku yeelan kartaa shaashad tayo sare leh qalabka ugu yar si aad u hesho khibrad isticmaale oo kala duwan.
Shaashadda muraayadda TFT LCD waxay sidoo kale leedahay xaglo daawasho oo ballaaran, taasoo hubinaysa in macluumaadka si fudud looga arki karo dhammaan xaglaha iyada oo aan wax u dhimayn tayada. Hadday tahay inaad shaashadda ka daawanayso dhinaca hore ama dhinaca, waxaad heleysaa heer isku mid ah oo cad iyo midabyo qani ah.
Dhinac kale oo cajiib ah oo ka mid ah badeecadan waa hufnaanteeda tamarta. Isticmaalka korontada oo hooseeya ayaa dheereeya cimriga batteriga ee qalabkaaga, taasoo ka dhigaysa mid ku habboon qalabka elektaroonigga ah ee la qaadi karo. Hadda waxaad ku raaxaysan kartaa saacado madadaalo ah adigoon ka walwalin inaad daadiso batterigaaga.
Intaa waxaa dheer, shaashadda yar ee TFT LCD ee cabbirka yar ee 1.06-inji ah si fudud ayaa loogu dari karaa nidaamyada jira. Iyada oo leh is-dhexgal fudud iyo is-waafajin leh goobo kala duwan, si habsami leh ayaa loogu dari karaa naqshadaynta badeecadaada, taasoo badbaadinaysa waqtiga iyo dadaalka inta lagu jiro geeddi-socodka horumarinta.
Marka la soo koobo, shaashadda module-ka bandhigga LCD ee 1.06-inji ah oo cabbir yar ah oo ah 96 RGB × 160 dhibcood TFT LCD waa wax ka beddela ciyaarta goobta bandhigga. Cabbirkeeda yar, xallinta sare, xagasha daawashada ballaaran iyo hufnaanta tamarta ayaa ka dhigaysa mid ku habboon codsiyo kala duwan. La kulan mustaqbalka tignoolajiyada bandhigga badeecadan cusub.