| Nooca Muujinta | IPS-TFT-LCD |
| Magaca summada | ARAGTI XIKMAD |
| Cabbirka | 1.90 inji |
| Pixels | 170 × 320 Dhibco |
| Fiiri Jihada | IPS/Bilaash |
| Aagga Firfircoon (AA) | 22.7 × 42.72 mm |
| Cabbirka Guddiga | 25.8 × 49.72 × 1.43 mm |
| Habaynta midabka | Xariijimaha toosan ee RGB |
| Midab | 65K |
| Iftiinka | 350 (Daqiiqo) cd/m² |
| Is-dhexgalka | SPI / MCU / RGB |
| Lambarka Biinanka | 30 |
| Darawalka IC | ST7789 |
| Nooca Iftiinka Dambe | 4 LED CHIP-CAD |
| Danab | 2.4 ~ 3.3 V |
| Miisaanka | TBD |
| Heerkulka Hawlgalka | -20 ~ +70 °C |
| Heerkulka Kaydinta | -30 ~ +80°C |
N190-1732TBWPG01-C30 waa module bandhig oo 1.90-inji ah oo IPS ah oo leh xagal ballaaran oo TFT-LCD ah.
Guddi yar oo TFT-LCD ah ayaa leh qaraar dhan 170×320 pixels.
Module-ka bandhigga waxaa ku dhex jira kontoroolka ST7789 IC, wuxuu taageeraa is-dhexgalyo kala duwan sida SPI, MCU iyo RGB, kala duwanaanshaha danabka saadka (VDD) ee 2.4V ~ 3.3V, dhalaalka module-ka ee 350 cd/m² (qiimaha caadiga ah), iyo isbarbardhigga 800 (qiimaha caadiga ah).
Module-kan bandhigga TFT-LCD ee 1.90 inji ah waa qaab sawireed, guddiguna wuxuu qaataa tignoolajiyada IPS (In plane Switching).
Kala duwanaanshaha daawashada waa bidix: 80/midig: 80/kor: 80/hoos: 80 digrii. Guddigu wuxuu leeyahay aragtiyo kala duwan, midabyo dhalaalaya, iyo sawirro tayo sare leh oo leh dabeecad buuxda.
Aad bay ugu habboon tahay codsiyada sida aaladaha la xiran karo, aaladaha gacanta lagu qaato, nidaamka la socodka amniga.
Heerkulka hawlgalka ee module-kan waa -20 ℃ ilaa 70 ℃, heerkulka kaydintana waa -30 ℃ ilaa 80 ℃.
Waxaan soo bandhigay shaashad yar oo cabbirkeedu yahay 170 RGB × 320 dhibcood oo TFT LCD ah - oo ah hal-abuur casri ah oo ku saabsan teknoolojiyadda bandhigga.
Moodeelkan bandhigga ee cabbirka yar wuxuu leeyahay naqshad qurux badan oo is haysta, taasoo ka dhigaysa mid ku habboon adeegyo kala duwan oo boosku xaddidan yahay. Iyada oo cabbirkeedu yahay 1.90 inji oo keliya, bandhiggan TFT LCD waxaa loogu talagalay inuu si habsami leh ugu dhex milmo qalab kasta iyada oo aan wax u dhimayn tayada muuqaalka.
Iyada oo leh xallin cajiib ah oo ah 170 RGB × 320 dhibcood, module-ka bandhiggu wuxuu soo saaraa sawirro cad oo dhalaalaya, taasoo hubinaysa waayo-aragnimo daawasho oo xiiso leh oo loogu talagalay dadka isticmaala. Hadday tahay inaad naqshadaynayso saacad saacad ah, qalab ciyaar oo la qaadi karo, ama qalab kale oo gacan lagu qaato, bandhiggani wuxuu kor u qaadi doonaa soo jiidashada muuqaalka iyo isticmaalka badeecadaada.
Iyada oo lagu qalabeeyay teknoolojiyadda TFT (Thin Film Transistor), module-kan bandhiggu wuxuu bixiyaa saxnaan midab oo heer sare ah iyo xaglo daawasho oo ballaaran, taasoo u oggolaanaysa isticmaalayaasha inay ku raaxaystaan muuqaallo cad oo ka imanaya xag kasta. Midabada dhalaalaya iyo kuwa dhalaalaya ee lagu soo bandhigay shaashadda ayaa hubaal ah inay soo jiidan doonaan dareenka isticmaalaha, taasoo ka dhigaysa module-kan bandhigga mid ku habboon ujeeddooyinka xayeysiinta ama xayeysiinta.
Iyada oo leh interface-keeda fudud ee la isticmaalo iyo kontaroolada isticmaalaha ee fudud, ku darista module-kan bandhigga qalabkaaga waa mid fudud. Cabbirkeeda yar iyo naqshadeeda fudud ayaa sidoo kale ka dhigaysa xal la qaadi karo oo loogu talagalay barnaamijyada moobaylka.
Intaa waxaa dheer, module-kan bandhigga TFT LCD wuxuu bixiyaa cimri dherer iyo isku halayn aad u wanaagsan, taasoo hubinaysa in qalabkaagu uu leeyahay cimri dheer oo adeeg ah. Qaab-dhismeedkiisa adag wuxuu hubiyaa iska caabbinta shoogga iyo gariirka, taasoo ka dhigaysa mid ku habboon in lagu isticmaalo jawi adag.
Guud ahaan, shaashadda yar ee 170 RGB × 320 dhibcood ee TFT LCD waa xal bandhig oo waxqabad sare leh oo isku daraya saameyn muuqaal oo heer sare ah, naqshad is haysta iyo cimri dherer. Hagaaji khibradda isticmaalaha ee badeecadaada adigoo isku daraya module-kan bandhigga oo fur fursado cusub oo loogu talagalay shaqeynta qalabkaaga.