| Nooca Muujinta | IPS-TFT-LCD |
| Magaca summada | ARAGTI XIKMAD |
| Cabbirka | 4.96 inji |
| Pixels | 720 × 1280 Dhibco |
| Fiiri Jihada | IPS/Bilaash |
| Aagga Firfircoon (AA) | 61.78 × 109.82 mm |
| Cabbirka Guddiga | 66.40 × 120.05 × 1.67 mm |
| Habaynta midabka | Xariijimaha toosan ee RGB |
| Midab | 262K |
| Iftiinka | TBD |
| Is-dhexgalka | MIPI |
| Lambarka Biinanka | 15 |
| Darawalka IC | ILL9881C |
| Nooca Iftiinka Dambe | 12 LED CHIP-CAD |
| Danab | 3.0 ~ 3.6 V |
| Miisaanka | TBD |
| Heerkulka Hawlgalka | -20 ~ +70 °C |
| Heerkulka Kaydinta | -30 ~ +80°C |
TFT50B030-B0 waa module bandhig IPS TFT-LCD ah oo 4.96-inji ah; oo laga sameeyay qaraar ah 720×1280 pixels. Panel-kan Bandhiga LCD-ga ee MIPI wuxuu leeyahay cabbir module ah oo ah 66.40×120.05×1.67 mm iyo cabbir AA ah oo ah 61.78×109.82 mm.
Module-ku wuxuu taageeraa MIPI DSI Serial interface (2 haad), waxaana lagu soo bandhigay guddi IPS kaas oo leh faa'iidooyinka xagasha daawashada ballaaran ee Bidix: 80 / Midig: 80 / Kor: 80 / Hoos: 80 digrii (caadi ah), saamiga isbarbardhigga 1000 (qiimaha caadiga ah), guddiga dusha sare ee Anti-Glare.
Shaashadan MIPI LCD ee 4.96-inch ah waa qaab sawireed; waxay ku dhex jirtaa darawalka IC ILL9881C ee moduleka, danab isku-xidhka ah wuxuu u dhexeeyaa 3.0V ilaa 3.6V.
Guddigu wuxuu leeyahay aragtiyo kala duwan, midabyo dhalaalaya, iyo sawirro tayo sare leh oo leh dabeecad buuxda. Aad ayuu ugu habboon yahay qalabka warshadaha yaryar, nidaamyada la socodka badbaadada, aaladaha gacanta lagu qaato, duubayaasha wadista, iyo codsiyada kale ee badeecadaha. Qaybtan TFT waxay ku shaqayn kartaa heerkul laga bilaabo -20℃ ilaa +70℃; heerkulkeeda kaydinta wuxuu u dhexeeyaa -30℃ ilaa +80℃.
Waxaan fahamsanahay muhiimadda ay leedahay bixinta bandhigyo tayo sare leh oo daboolaya baahiyaha warshado kala duwan. Annagoo u marayna ballanqaadkayaga tayada iyo isku halaynta, waxaan sumcad wanaagsan ka dhex dhisnay macaamiisheenna adduunka oo dhan.
Soo bandhigida shaashadda module-ka 5.0-inji ee kacaanka ah ee dhexdhexaadka ah ee 720x1280 dhibcood ee TFT LCD, oo ah badeeco heer sare ah oo dejisa heerarka cusub ee tiknoolajiyada bandhigga muuqaalka. Module-kan bandhigga ee casriga ah wuxuu leeyahay injineernimo sax ah iyo mid cusub si loo bixiyo midabyo firfircoon, sawirro cad iyo waayo-aragnimo daawasho oo heer sare ah.
Qaybtan bandhigga TFT LCD waxay leedahay cabbir shaashadeed oo ah 5.0 inji, taasoo siinaysa meel bannaan oo ku filan waayo-aragnimada warbaahinta badan ee xiisaha leh, oo ku habboon ciyaaraha, daawashada fiidiyowyada, ama daawashada sawirrada. Xallinta HD ee dhibcaha 720x1280 waxay hubinaysaa in faahfaahin kasta lagu qabto si cad oo cajiib ah, taasoo sawirrada u soo noolaynaysa nolosha iyo kor u qaadidda waayo-aragnimadaada guud ee muuqaalka.
Tiknoolajiyadda TFT (Thin Film Transistor) ee loo isticmaalo qaybtan bandhigga waxay hubinaysaa waqtiga jawaab celinta oo dhakhso badan, xagal daawasho oo aad u fiican iyo isticmaalka korontada oo yaraada. Taas macnaheedu waa inaad ku raaxeysan karto sawirro aan kala go 'lahayn iyo kala-guur siman iyada oo aan wax u dhimayn cimriga batteriga. Nuqulka midabka ee aadka u sarreeya si sax ah ayuu u muujinayaa midabyo kala duwan, taasoo kuu oggolaanaysa inaad la kulanto muuqaallo firfircoon sidii loogu talagalay.
Shaashadda muraayadda TFT LCD ee cabbirka dhexdhexaadka ah ee 5.0-inji ah waxay sidoo kale isticmaashaa tignoolajiyada shaashadda taabashada ee horumarsan, taasoo si buuxda u beddelaysa sida aad ula falgasho qalabkaaga. Iyada oo leh awooddeeda taabashada ee jawaab celinta leh iyo midda dareen leh, si fudud ayaad u dhex mari kartaa liiska cuntada, u dhex mari kartaa shaashadaha, oo aad ku raaxaysan kartaa waayo-aragnimo isticmaale oo is-dhexgal badan leh.
Waara iyo isku hallayn ayaa ah astaamaha ugu muhiimsan ee module-kan bandhigga ah. Dhismihiisa adag iyo agabka tayada sare leh waxay hubiyaan waxqabad waara, taasoo ka dhigaysa mid ku habboon codsiyo kala duwan, oo ay ku jiraan taleefannada casriga ah, kiniiniyada, nidaamyada GPS-ka, aaladaha ciyaaraha la qaadi karo, iyo waxyaabo kaloo badan. Module-ku sidoo kale waa mid si fudud loo rakibi karo oo lagu dhex dari karo qalab kala duwan, isagoo soo saarayaasha siinaya xal aan walwal lahayn.
Khibrad u yeelo mustaqbalka tignoolajiyada bandhigga muuqaalka adigoo isticmaalaya shaashad 5.0-inji ah oo dhexdhexaad ah oo cabbirkeedu yahay 720x1280 dhibcood oo TFT LCD ah. Naftaada ku dhex mil adduunyo midabyo firfircoon, sawirro qallafsan iyo muuqaallo soo jiidasho leh. Cusbooneysii qalabkaaga oo fur fursado aan dhammaad lahayn oo aad ku isticmaasho badeecadan weyn.