| Nooca Muujinta | IPS-TFT-LCD |
| Magaca summada | ARAGTI XIKMAD |
| Cabbirka | 0.71 inji |
| Pixels | 160 × 160 Dhibco |
| Fiiri Jihada | IPS/Bilaash |
| Aagga Firfircoon (AA) | 18 × 18 mm |
| Cabbirka Guddiga | 20.12 × 22.3 × 1.81 mm |
| Habaynta midabka | Xariijimaha toosan ee RGB |
| Midab | 65K |
| Iftiinka | 350 (Minute) cd/m² |
| Is-dhexgalka | RGB |
| Lambarka Biinanka | 12 |
| Darawalka IC | GC9D01 |
| Nooca Iftiinka Dambe | 1 LED CHIP-CAD |
| Danab | 2.5 ~ 3.3 V |
| Miisaanka | TBD |
| Heerkulka Hawlgalka | -20 ~ +70 °C |
| Heerkulka Kaydinta | -30 ~ +80°C |
N071-1616TBBIG01-H12 waa shaashad wareeg ah oo IPS TFT-LCD ah oo leh shaashad dhexroorkeedu yahay 0.71-inji oo leh xallin 160x160 pixels ah. Shaashaddan wareegsan ee TFT waxay ka kooban tahay guddi IPS TFT-LCD ah oo lagu dhisay GC9D01 darawal IC kaas oo isgaarsiin kara iyada oo loo marayo is-dhexgalka SPI.
N071-1616TBBIG01-H12 waxaa la qaataa guddi IPS (In plane Switching), kaas oo leh faa'iidada isbarbardhigga sare, asalka madow ee dhabta ah marka shaashadda ama pixel-ka uu dansan yahay iyo xagasha daawashada ballaaran ee Bidix: 80 / Midig: 80 / Kor: 80 / Hoos: 80 digrii (caadi ah), saamiga isbarbardhigga 1,200: 1 (qiimaha caadiga ah), dhalaalka 350 cd/m².
Danabka korontada ee LCM waa laga bilaabo 2.4V ilaa 3.3V, qiimaha caadiga ah ee 2.8V. Qaybta bandhiggu waxay ku habboon tahay aaladaha is haysta, aaladaha la xiran karo, alaabada otomaatiga ah ee guriga, alaabada cad, nidaamyada fiidiyowga, iwm. Waxay ku shaqayn kartaa heerkul laga bilaabo -20℃ ilaa + 70℃ iyo heerkulka kaydinta laga bilaabo -30℃ ilaa +80℃.